3D spausdintuvas3D spausdinimas arba adityvus gaminimas (angl. additive manufacturing)[1] yra trimačio vientiso, praktiškai bet kokios formos objekto gaminimo procesas iš skaitmeninio modelio. 3D spausdinimas yra pasiektas naudojant adityvų procesą, kai skirtingomis formomis sudedami sluoksniai.[2] 3D spausdinimas skiriasi nuo tradicinių apdorojimo technikų, kurios dažniausiai priklauso nuo medžiagos pašalinimo naudojant pjovimo ar atėmimo procesus.

3D spausdintuvas yra limituota industrinio roboto rūšis, kuri, kompiuteriui paliepus, sugeba atlikti papildomas funkcijas.

Nors 3D spausdinimo technologija atsirado jau XX a. 9-ajame dešimtmetyje, tik XXI a. 2-ajame dešimtmetyje tokie spausdintuvai tapo plačiai naudojami komerciniais tikslais.[3] Pirmą 3D spausdintuvą sukūrė Chuck Hull iš bendrovės „3D Systems Corp“ 1984 metais.[4] Nuo XXI amžiaus pradžios šių mašinų pardavimų kiekis sparčiai didėjo, o jų kaina krito.[5] Anot „Wohlers Associates“ konsultavimo firmos, 3D spausdintuvai bei su jais susijusios paslaugos 2012 metais buvo verti 2,2 mlrd. JAV dolerių pasauliniu mastu, nuo 2011 metų jų vertė pakilo 29 procentais.

Daugiau skaitykite: http://lt.wikipedia.org/wiki/3D_spausdinimas